Разом краще – об’єднання громад

Бути чи ні об’єднанню громад району і наскільки скоро? Відповідь на ці питання мало дати відвідання делегацією району  Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області. Поїздка була організована Народним депутатом України Р. Демчаком для представників від Іллінецького, Липовецького, Немирівського, Оратівського та Погребищенського районів. Від Оратівського району участь брали: Оратівський селищний, Новоживотівський, Лопатинський,  Оратівський, Скоморошківський, Човновицький, Якимівський сільські голови.

Учасники поїздки  мали можливість поспілкуватись із  головою об’єднаної громади, старостами сіл, ознайомитись організацією роботи у об’єднаній громаді, із роботою закладів соціально-культурного призначення.

До  Шумської територіальної громади  приєдналось 18 сільських територіальних громад. Чисельність населення об’єднаної громади становить майже 22 тис. осіб. (По чисельності населення об’єднану громаду можна порівняти із Оратівським районом).  За  короткий проміжок часу у об’єднаній громаді було  налагоджено роботу, відпрацьовано взаємодію між центром  громади та сільськими населеними пунктами.

Що дало об’єднання? Насамперед збільшення фінансових  ресурсів – власних доходів, можливість залучення коштів державного бюджету для розвитку інфраструктури громади, поліпшення надання адміністративних послуг. Населення не відчуло якихось незручностей від ліквідації сільських рад, оскільки на заміну сільським головам прийшли старости, які по суті виконують ті ж повноваження.

Враження від відвідання об’єднаної громади залишились позитивними.

Закликаємо всі територіальні громади району до об’єднання навколо Оратівської селищної ради. Вигоди від цього будуть мати всі.  Разом краще!