Історична довідка с. Березівка

Історія села Березівка

Село Березівка засноване 1928 року. Саме тоді мешканцям села Осична надавали ділянки під забудову. Планувалося, що це буде продовження села Осична.

Оскільки поряд був березовий гай, село стали називати спочатку Березина, пізніше Березівка.

На початку 1930 -х років у селі утворили колгосп імені Кірова. Першим головою колгоспу був мешканець села Федір Іванович Пазич.

Під час репресії у селі було репресовано 6 осіб. Серед них Петро Доліновський, репресований у 1933 році, та Іван Дубінецький  репресований через відмову працювати в колгоспі. Повернулися живими. Окрім того, за відмову вступити в колгосп репресовано батька з трьома синами, прізвища яких не встановлені.

Під час Великої Вітчизняної війни на фронт мобілізували 53 чоловіки, із яких 27 загинуло. На примусові роботи до Німеччини вивезено 14 місцевих мешканців. Усім їм вдалося повернутися на Батьківщину.

Село було звільнено від німецько-фашистських загарбників у січні 1944 року.

У 1948 році колгосп ім. Кірова об’єднали з колгоспом ім. 13-річчя Жовтня села Каленівка і назвали колгоспом ім. Леніна. У 1959 році його приєднали до сусіднього колгоспу в селі Осична, у 1970-до радгоспу «Угарівський».

У 1973 році село Березівка визнали неперспективним, через що заборонили будівництво нових житлових будинків, закрили початкову школу, а в 1996 році в селі закрили й магазин.

Нині в Березівці мешкають переважно пенсіонери.