Наймолодше село Оратівщини відзначило «день народження» сільського клубу

Дата: 02.08.2017 10:06

Цей захід зібрав більшість мешканців села Угарове. На 50-ти  річний ювілей свого закладу культури  зійшлися, як кажуть, від «старого» до «малого», їх була така кількість, що не всі поміщались у залі.

Угарове… Його назва ймовірно походить від згарища, що залишилось від лісової пожежі – згоріли вікові  дубові ліси. З часом ліс відновили й назвали урочище Угарів.

Сьогодні, Угарове наймолодше село Оратівської об’єднаної територіальної громади та Оратівського району. Воно  було засноване в 1932 році, як підсобне господарство  лісогосподарського підприємства м. Архангельськ. Спочатку був збудований один барак, у якому жили приїжджі робітники. Вони розробляли територію майбутнього поселення, їм допомагали жителі навколишніх сіл. Останні були задоволені такою роботою, їм платили заробітну плату та давали безкоштовний обід. Працювали важко, заготовляли ліс, який потім волоком доставляли на пилораму у с. Фронтівка, за 30 кілометрів. Через два роки  у селі вже було 3 хати.  З роками село розвивалось, тут будували об’єкти соціального призначення, житло – двоповерхові багатоквартирні будинки для робітників.

Спочатку у селі був сформований радгосп, пізніше він був реорганізований у колгосп, а потім у сільськогосподарський кооператив.  Нині тут здійснює господарську діяльність ТОВ «Агрофірма «Корвет» та декілька фермерських господарств, що орендують у селян  1699 гектарів землі.

Сучасне Угарове  –  поселення у якому проживає 243 чол., у населених пунктах Березівка та Каленівка – по 37 жителів. У 2016 році Угарівська територіальна громада (села:  Угарове, Березівка, Каленівка,) об’єдналися із Оратівcькою селищною громадою та утворили Оратівську селищну об’єднану територіальну громаду із центром у смт Оратів. Угарове, Березівка та Каленівка входять до Угарівського старостинського округу. На його території працюють заклади торгівлі, дитячий дошкільний навчальний заклад, фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клуб.

Будувати  сільський клуб розпочали у 1964 році, а завершили – у 1967. На той час у селі проживало більше 500 жителів, в основному це була молодь, яка активно долучалась до спорудження осередку культури.

Першим завідуючим клубом був Онищук Василь Васильович, який організовував перші колективи художньої самодіяльності, духовий оркестр. Пізніше сільський заклад культури очолювали: Гандзій Галина Григорівна,  Ширяєва Ольга Никифорівна, Баштанна Тамара Петрівна, які вносили свій вклад у розвиток, популяризацію національної культури та традицій. Нині цей заклад очолює Бойко Любов Василівна, ентузіаст, справжній професіонал своєї справи.

Тепер, як і раніше  в приміщенні клубу ставляться концерти, проводять урочисті заходи, загальні збори (сходи) громадян. Тут вирішуються всі важливі питання життєдіяльності громади. Саме у цьому закладі, а не де інше молодь проводить своє дозвілля.

Цікавим був концерт приурочений 50-ій  річниці  клубу. Привітати сельчан завітали художні самодіяльні колективи об’єднаної територіальної громади та району. Незабутні враження залишили виступи: фольклорного самодіяльного колективу «Угарівчанка»  Угарівського сільського клубу,  дитячого танцювального колективу «Радість» Осичнянського сільського Будинку культури, самодіяльного вокального ансамблю  «Надія» Рожичнянського Будинку культури, фольклорного ансамблю «Горлиця» Прибережнянського сільського клубу-бібліотеки, народного аматорського колективу «Оратаї», народного аматорського ансамблю духових інструментів  «Весільні музики», дитячого зразкового танцювального колективу «Веселкова мрія»  Оратівського районного Будинку культури, солістки цього ж закладу Світлани Папшевої, юних вокалістів: Щерби Дмитра із с. Оратівки, Корнійчук Уляни із с. Угарове.

Із теплими словами вітання з нагоди святкування піввікового ювілею сільського закладу культури до присутніх звернулися Оратівський селищний голова Ігор Барський, виконуючий обов’язків старости Угарівського старостинського округу Сергій Пазич, виконуюча обов’язків завідуючої відділом культури і туризму Оратівської райдержадміністрації  Світлана Царук, голова профспілкового комітету працівників культури Тетяна Ліванська.  Вони вручили почесні грамоти та подарунки  завідуючій  клубом Бойко Л. В., активним учасникам художньої самодіяльності, керівникам сільськогосподарських формувань, які матеріально та фінансово підтримують цей заклад.

По завершенню дійства всі присутні із інтересом розглядали фото минулих років та сучасності громади.