Оратівська селищна рада
Оратівський район, Вінницька область

День визволення району

      Традиційно, щороку 13 березня, Оратівчани  відзначають чергові роковини визволення району від німецько-фашистських загарбників у Другій світовій війні. Окупація району розпочалась 27 липня 1941 і тривала  до 13 березня 1943 року. Це були найтрагічніші роки для жителів району.  Довгоочікуване визволення  принесли воїни 151-ї, 155-ї, 240-ї, 197-ї, 135-ї стрілецьких, 192-ї гірсько-стрілецької, 4-ї гвардійської та 133 повітряно-десантних дивізій.

      Далі, 25 грудня 1943 року було визволення Вінниччини, а  28 жовтня 1944 року – визволення України від загарбників.

      13 березня 2017  року жителі селища зібралися біля пам’ятника воїнам-визволителям у селищі Оратів. Від трудових колективів, громадських організацій, громадян до підніжжя пам’ятного комплексу були покладені корзини квітів. Хвилиною мовчання зібрання вшанувало пам’яють про тих хто віддав своє життя за визволення нашого краю.

      Проникливими словами ведучі мітингу-реквієму, Т. Ліванська та П. Сидоренко, розповіли присутнім про страшні роки окупації та жахіття війни.

     У виступі голови об’єднаної територіальної громади – Оратівського селищного голови Барського І. І. звучали  слова про подвиг наших земляків у Другій світовій війні, про подвиг наших Героїв у неоголошеній   війні на Сході України.  Як приклад цього великого подвигу, самопожертви в ім’я України кращих воїнів АТО було нагороджено державними нагородами. За заслуги перед Батьківщиною, Указом Президента України  від 20 липня 2016 року №306,  Гайдайчука Олександра Петровича,  учасника АТО, жителя села Угарового нагороджено   медаллю «Захиснику Вітчизни».  Високу нагороду нашому земляку вручив селищний голова  Ігор Барський.

 

 « повернутися до списку новин