Оратівська селищна рада
Оратівський район, Вінницька область

Європейський день парків

 

Європейський день парків відзначався 24 травня. Селище Оратів має свій парк культури і відпочинку, який   названо на честь Т. Шевченка. Оратівчани люблять і дбають про мальовничий куточок селища, намагаються зробити його привабливішим. Тут розміщені освітні заклади селища, тут проводить дозвілля молодь, на ігрових майданчиках бавляться діти, тут влаштовують селищні та районні свята та заходи.

Парк  був висаджений  у кінці ХІХ століття на землях, що були придбані  царським   генералом Михайлом Вороновичем у польського шляхтича.  Тут він побудував розкішний, як на той час, палац з вежами-келіями. Приміщення збереглось  і зараз тут розміщені початкові класи Оратівської школи.

До нашого часу збереглися насадження ялин, липові алеї. В парку височать кремезні дуби і ясени, в’язи, сосни, акація. У парку ростуть дерева і кущі п’ятдесяти порід, чимало з них – рідкісні.

Цей чудовий парк крутосхилом спускається до «Кам’яного ставу».

Упродовж квітня-травня цього року жителі селища наводили  в парку порядок і зараз він має охайніший вигляд.

Виконком селищної ради щиро вітає всіх із святом європейського дня парків і закликає бережно ставитись до навколишнього середовища, берегти природу. 

    
 

 « повернутися до списку новин