ФАО проведе Школу фермера щодо кращих агролісомеліоративних практик

Дата: 11.12.2020 09:11

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про проведення третього тренінгу Польової школи фермера «Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг». Захід присвячений представленню та вивченню кращих агролісомеліоративних практик та шляхів підвищення економічної ефективності полезахисних лісових смуг.

Теоретична частина заходу проходитиме онлайн у форматі вебінару 14 грудня з 14:30 по 16:30, за участі провідних науковців галузі, експертів ФАО та фермерів, що ознайомлять аудиторію з передовими вітчизняними та іноземними агролісомеліоративними заходами та практиками агролісівництва, а також зі способами отримання додаткового прибутку від лісосмуг, зокрема завдяки вирощуванню лікарських рослин (в якості як основних деревних та чагарникових порід лісосмуги, так і в міжряддях молодих дерев) та грибів (зокрема мікоризних, що сприяють росту та адаптації рослин лісосмуги до екстремальних умов).

Програма заходу:

14:30-15:00          Шляхи підвищення економічної ефективності полезахисних лісових смуг.

Наталя Висоцька — експертка ФАО, кандидат с-г наук, заступник директора з наукових питань Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького.

15:00-15:30          Перспективи розвитку агролісівництва в Україні.

Василь Юхновський — доктор с-г наук, професор, професор кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України.

15:30-16:00          Вирощування грибів в полезахисних лісових смугах.

Олександр Джига — фермер, агроексперт у біоземлеробстві, використанні біопрепаратів і живленні рослин. Засновник ферми Sunberry Ukraine.

16:00-16:20          Лікарські рослини, перспективні для вирощування в лісосмугах.

Людмила Глущенко — кандидат біологічних наук, заступник директора з наукової роботи Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН.

16:20-16:30          Обговорення та підведення підсумків.

Модератор:

Павло Арданов, польовий офіцер ФАО у Київській області

Дата та час проведення теоретичної частини заходу: 14 грудня 2020 року, 14:30-16:30

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/CQJeJnqYW5LJRRTp9

Посилання для участі у заході: https://fao.zoom.us/j/95283017276

Тренінг проводиться для осіб, чия діяльність спрямована на відновлення та реконструкцію лісових смуг, захист ґрунтів від ерозії й утворення пилових бур, боротьбу з опустелюванням, агролісомеліоративне районування, оптимізацію системи захисних лісових насаджень в агроландшафтах степової зони України. Зокрема:

• Фермерів, які планують відновлювати чи створювати лісосмуги (фермери Київської, Херсонської, Миколаївської та Харківської областей можуть скористатися допомогою ФАО щодо закупівлі садивного матеріалу для лісосмуг; деталі в реєстраційній формі заходу).
  • Представників об’єднаних територіальних громад (зокрема землевпорядників), зацікавлених в інвентаризації та відновленні лісосмуг (громади Київської, Херсонської, Миколаївської та Харківської областей можуть отримати допомогу ФАО на проведення інвентаризації та відновлення лісосмуг, звертатися із запитами до Асоціації сільських, селищних рад та громад України, [email protected], прийом заявок до 15 грудня 2020).
  • Керівників сільськогосподарських підприємств, що прагнуть отримувати додатковий прибуток завдяки вирощуванню плодових, горіхоплідних, біоенергетичних, цінних деревних культур, грибів та медоносів у лісосмугах.
  • Пачісників та представників туристичного бізнесу, які бажають ефективно співпрацювати з фермерами та громадами в напрямку ефективного спільного використання лісосмуг та підвищення туристичної привабливості регіону.
  • Лісівників та агрономів, які налаштовані підвищити обізнаність в галузі полезахисного лісовпорядкування.
  • Викладачів та студентів сільськогосподарських, біологічних чи екологічних спеціалізацій, що планують набути перспективного фаху спеціаліста з агролісомеліорації та запровадити викладання цього предмета у своїх навчальних закладах.
  • Представників наукових, громадських та урядових організацій та установ, що прагнуть долучитися до співпраці з побудови ефективних моделей управління лісовими смугами та продовжувати роботу з інвентаризації, відновлення та створення лісосмуг (деталі в реєстраційній формі заходу).

Захід проходить у межах Польової школи фермера «Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг», що є частиною проекту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

Наступні тренінги Польової школи фермера:

• Тренінг 4. Заходи щодо відновлення та утримання полезахисних лісових смуг (січень-лютий 2021).

Додаткова інформація:

Юлія Кісільова, асистент проекту +38 098 273 32 46, e-mail: [email protected]

Павло Арданов, фахівець ФАО, +38 096 947 1612, e-mail: [email protected]

ПОСИЛАННЯ:

Відеозаписи

КОНТАКТИ:

ВІКТОРІЯ МИХАЛЬЧУК

Фахівець з комунікацій

Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії

Київ, Україна

Журналістам та редакторам:

Запити на фотографії, аудіо- та відеоматеріали направляйте за адресою [email protected], або телефонуйте: