Увага! Важлива інформація!

Дата: 30.03.2022 13:39

У пожежонебезпечний період на всій території Оратівської територіальної громади щодня виникають займаня в екосистемах. Працівники ДСНС всіляко намагаються виправити ситуацію. Зокрема, щоденно проводяться профілактичні заходи з населенням: інформаційно-роз’яснювальні роботи, звернення до мешканців через засоби масової інформації, оповіщення населення, а також рейди, під час яких рятувальники спільно з представниками поліції спілкуються з населенням на протипожежну тематику, а деколи виявляють паліїв, яких в подальшому притягують до відповідальності. Так, 28 березня працівники відділу запобігання заходів пожежно-профілактичної роботи Вінницького району спільно з працівниками поліції під час проведення рейду виявили порушника, який спалював суху траву на кладовищі за межами с. Якимівка. Правопорушника було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 КУпАП.

Вінницьке районе управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області повідомляє про те, що 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема у статті 113 "Диверсія" до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 270. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки

1. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, -

карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Примітка. Майнова шкода вважається заподіяною у великих розмірах, якщо прямі збитки становлять суму, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а в особливо великих розмірах - якщо прямі збитки становлять суму, яка в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Стаття 113. Диверсія

1. Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, -

карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, -

караються позбавленням волі строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.Фото без опису