Відділ забезпечення заходів пожежно-профілактичної роботи  у Вінницькому районі центру забезпечення  діяльності ГУ ДСНС України у Вінницькій області інформує

Дата: 14.03.2023 13:52

У зв’язку з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду, значно збільшилась кількість пожеж, основною причиною яких є неконтрольоване випалювання сухої трави та листя на сільськогосподарських угіддях, пустищах, вздовж доріг тощо, що призводить до загибелі людей та до пожеж лісових насаджень, торфовищ, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

З метою запобігання виникнення пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти, тощо спільно з органами державного контрою у галузі охорони навколишнього середовища, іншими наглядовими та правоохоронними органами будуть вжиті заходи щодо заборони спалювання опалого листя, сухої трави тощо.

Також повідомляємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу - тягне за собою адміністративну відповідальність.