Новини Оратівської селищної ради

22 Вересня, 2020 р., 16:44
Святковими осінніми днями у всіх регіонах України ми вшановуємо славетних ветеранів, усвідомлюючи, що кожен із нас живе в незалежній державі, має змогу вчитися, любити, виховувати дітей тільки тому, що в суворі часи війни відважні герої не дали загарбникам господарювати на рідній землі. 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час німецько-радянської війни, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських окупантів. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. 22 вересня незалежна Україна поряд з бойовими прапорами Другої Світової війни гордо піднімає прапор ще одного фронту – Партизанського, який має свій штандарт і гімн. Про історію та героїв партизанського руху часів Другої Світової війни, зокрема В Україні, ви можете дізнатися із історичної полички «Герої партизанського руху», підготовленої у секторі обслуговування користувачів-дітей Оратівської публічної бібліотеки.
18 Вересня, 2020 р., 09:17
Шановні жителі Оратівської селищної ОТГ!
18 Вересня, 2020 р., 08:42
Всенародний День Батька святкують в Україні у вересні. У цьому році він припадає на 20 вересня. Це неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій. Традиційні святкові заходи підкреслюють важливість ролі батька і сім'ї в цілому.             День батька: історія свята нагадаємо, що Світовий або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він відзначався з 1966 року. В Україні, поряд з Національним святом, надають повагу і цій даті. Син, що став батьком, - символ спадкоємності поколінь. Наразі Національне свято день батька відзначають у багатьох країнах. Великобританія і території Сполученого Королівства, Канада, Японія, Франція та Ірландія, як і багато країн, що приєдналися до міжнародної ініціативи. У Південній Кореї 8 травня проходить присвячене батькові і матері спільне свято - День батьків. Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія та ряд інших країн відзначають День батька 19 березня. У Польщі та Нікарагуа дата святкування 23 червня. Люксембург вшановує татусів 7 жовтня.              Чи можливо дати чіткі визначення і характеристики ролі батька для сім'ї, рідних і близьких, для держави і суспільства в цілому? Складно сказати. Швидше за все у кожному конкретному випадку вони будуть зовсім різні, проте всі ці можливі формулювання буде об'єднувати одна абсолютно чітка риса – любов і відповідальність. Всенародний День Батька в незалежній Україні ще порівняно молоде свято, яке отримало путівку в життя 18 вересня 2009 року, але в цьому є щось, що не можна передати словами.  Як колись, 19 червня 1910 року, це зробила місіс Сонора Смарт-Додд (Sonora Smart Dodd), американка з міста Спокан (штат Вашингтон), яка, як оповідає історія, вважається засновницею цього чудового свята. Її батько-одинак, Вільям Джексон Смарт, успішно виховав шестеро дітей, після того, як його дружина померла. За пропозицією Сонори, яку вона зробила, звернувшись у Spokane Ministerial Alliance, вперше виникло це свято. До цього в Америці святкувався День матері і це здалося їй не цілком справедливо. Ініціатива регіональної влади і ідея була підтримана, і в 1916 році президент США Вудро Вільсон відзначив це і висловив схвалення у своїй телеграмі. У 1966 році президент Ліндон Джонсон офіційно схвалив і заснував перший державний Національний день батька в США. Читайте також Сьогодні в Україні відзначають День батька: листівки і поздоровлення У наші дні, за даними проекту WebPlus.info, День Батька відзначається в багатьох країнах світу на офіційному рівні. В Україні ініціаторами цього свята виступили МГО «Міжнародний Центр Батьківства» та Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. Під час прес-конференції, проведеної ініціаторами Всенародного Дня Батька в Україні 18 вересня 2009 року в УНІАН, було оголошено, що кожна третя неділя першого осіннього місяця (вересень) стає датою, коли українське суспільство висловлює свою єдність і особливу повагу цим загальнолюдським сімейним і державним цінностям.
17 Вересня, 2020 р., 16:14
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Оратів Оратівської селищної об’єднаної територіальної громади отримала новий шкільний автобус «ATAMAN DO93S2». Загальна вартість автобуса становить 1851856 гривень. Автобус придбано за рахунок коштів державної субвенції на умовах співфінансування із місцевого бюджету Оратівської селищної ОТГ у сумі 820 тис. грн. Шкільний автобус обладнаний зручними м’якими кріслами, охо­лод­жу­ва­чем по­віт­ря в са­ло­ні  та відповідає всім вимогам і нормам України щодо безпечних перевезень дітей.
17 Вересня, 2020 р., 10:55
17 Вересня, 2020 р., 08:17
Вітаю усіх рятувальників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони з професійним святом - Днем рятувальника! Ви цілодобово підтримуєте постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше прийти на допомогу тим, хто найбільше потребує вашої допомоги та захисту життя.            Цього святкового дня бажаю усім вам всіляких гараздів та побільше життєвих благ і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир, злагода та сімейне благополуччя панують у ваших домівках, а Господь Бог оберігає вас від усіх негараздів.                                                                                 З професійним святом Вас!
15 Вересня, 2020 р., 16:14
Правління Асоціації міст України звернулося до Президента Володимира Зеленського з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад.